Iluzoryczny bóg tego świata -Nowa odsłona

Iluzoryczny bóg tego świata  – Temat boga jest powszechnie znany i poruszany. Słowo bóg jest nader często używane w kwestiach dotyczących Religi i wiary. Tak naprawdę każdy pod pojęciem Bóg  każdy rozumie coś innego. W zależności od kultury , wychowania , a przede wszystkim od Religi w jakiej zostały wychowany. Tak jak np: w wierze rzymsko katolickiej bóg jest wyobrażeniem mężczyzny który ma odpowiednie cechy człowieka , który siedzi w niebie i sądzi żywych i umarłych. W innych wiarach Bóg jest widziany inaczej w innej postaci i otoczce.  Natomiast najważniejszą kwestią dotyczącą tematu Boga jest to że wszystkie koncepcje na temat boga są tylko koncepcjami , wyobrażeniami , które w zależności od kultury są tylko wymysłami ludzi.  Tak więc na świecie mamy wiele wyobrażeń można by rzec tego samego boga. Często się mówi że bóg jest jeden dla wszystkich religii. I jest w tym dużo racji. Wszystkie opisy Boga wszystkie te wyobrażenia wszystkie religie czczą tzw boga tego świata ,boga wymyślonego ,boga stworzonego przez ludzi. bóg o którym tyle się mówi na świecie jest to zbiorowy umysł wszystkich ludzi. Można wręcz by powiedzieć że bóg o którym mówimy jest jednym umysłem który doświadcza za pomocą wszystkich ludzi.

Umysł boga jest również cząstką naszego umysłu a nasz umysł jest częścią umysłu boga. Każdy z ludzi dzieli świadomie czy nieświadomie swoje myśli i doświadczenia z umysłem boga tego świata. Bog tak jak brain_labirint_by_bryansonata-d4maob0każdy umysł ma swoje plany i założenia oraz koncepcje. Jak każdy umysł chce czegoś więcej chce udoskonalać życie i świat jak każdy umysł dąży docelowo do bycia idealnym dąży do idealnego świata. Tak więc każdy z nas jest cząstką tego boga a bóg jest całością, zbiorem wszystkich doświadczeń wszystkich koncepcji , bóg wyraża się przez ludzi ,a ludzie wyrażają się przez boga. Niezależnie od tego czy ktoś jest ateistą czy wierzy w boga czy jest naukowcem który odkrył to niewidzialne ludzkim okiem połączenie (fizyka kwantowa ). Wszystkich łączy to że są częścią zbiorowego ludzkiego umysłu.

Wszyscy wiemy że Istnieje coś takiego jak umysł .Natomiast oprócz tego istnieje również coś takiego jak zbiorowy umysł danej społeczności jak i zbiorowy umysł kraju tak i docelowo zbiorowy umysł wszystkich ludzi tego świata. Ten zbiorowy umysł wszystkich ludzi jest iluzorycznym bogiem tego świata -stworzony z ludzkich wyobrażeń.

 

Do  tego zbiorowego umysłu miliony ludzi codziennie się modli i wysyła prośby mimo że tak naprawdę innej perspektywy po części modlą się również do swojego umysłu. Nawet fizyka kwantowa która odkryła połączenie miedzy wszystkimi ludźmi połączenie między całą planetą i za pomocą równań eksperymentów udowodniła że bóg istnieje ,docelowo udowodnili istnienie boga tego świata. Bóg tego świata jest jednym wielkim eGregorem (Eonem) myśli i wyobrażeń. Niektórzy czasem pytają gdzie jest bóg? pokaż mi boga a uwierzę że istnieje. bóg tego świata jest w tym samym miejscu gdzie leży nasz umysł jak i również wszystkie umysły ludzi żyjących na tej planecie.

Można by powiedzieć bóg tego świata jest wszędzie gdzie są nasze myśli płynące z naszego umysłu. Warto jeszcze w tym miejscu zwrócić uwagę na słowo umysł które jest rodzaju męskiego (on umysł) tak samo jak bóg (on bóg) w domyśle jest również rodzaju męskiego.

W rozważaniach tego tematu może również paść pytanie: co się dzieje z naszym umysłem po śmierci ? Umysł łączy się z podobnymi wibracjami innych umysłów w  strefie astralnej która to otacza całą naszą ilusion6planetę. bóg tego świata istnieje jako wiąska wyobrażeń i myśli jako zbiorowy umysł który ma różne gęstości( częstotliwości wibracji) Tak jak różne myśli mają różne częstotliwości wibracji tak samo wyobrażony bóg również ma różne częstotliwości wibracji. Można wyobrazić sobie  to jako bóg wszystkich wyobrażeń bogów tego świata. Idąc dalej  różne wyobrażenia bogów mają różny poziom wibracji tak samo bóg tego świata jest to jedna wielka zbiorowa wibracja wszystkich umysłów świata ze wszystkich epok i cywilizacji planety zwaną Ziemią.  

W wyżej opisanym wywodzie specjalnie używam opisu bóg tego świata i specjalnie słowo bóg  pisane jest z małej litery gdyż można przez to wskazać  na to że jest  to fałszywe pojęcie boga pokazujące w jaki sposób pojęcie boga może być zgubne.

 

Prawdziwy Bóg nie jest do opisania słowami nie da się przypiąć do tego ani jednego skojarzenia  ani jednej myśli ani jednego słowa. Wynika to z tego że każda myśl każde słowo definiowane jest przez umysłlusion2 który postrzega świat za pomocą zmysłów więc jest ograniczony do poziomu odbieranych przez nas informacji. Nie da się z perspektywy człowieka i postrzegania człowieka opisać  czym jest Bóg. To tak jak by pionek do gry w monopol chciał wyjaśnić za pomocą umysłu pionka w grze monopol kto jest jego stówą. Oczywiście przypisywał by cechy jakie są wokół niego natomiast opisywał by rzeczywistość jedynie za pomocą ograniczonego postrzegania. Pionek w grze nie był by w stanie nic powiedzieć o „prawdziwej” rzeczywistości.Jedyną rzeczywistość jaką by widział to rzeczywistość monopolu i porównywanie wszystkich znawisk do tych które są w grze monopol.

Tak samo człowiek ogranicza się jedynie do swojego własnego ograniczonego postrzegania które jest jedynie w stanie Boga porównać do czegoś w  rzeczywistości w której żyje i postrzega.  Mówiąc o Bogu mówimy o czymś co możemy nazwać jednością. Jedność wskazuje na  pełne . Natomiast cały świat w którym aktualnie przebywamy nie jest pełną  ,natomiast jest  pełen dualności. Aby istniało dobro musi istnieć zło aby istniało ciepło musi istnieć zimno aby było białe musi istnieć czarne , abyśmy byli radości musi istnieć smutek.

Dlaczego tak jest? Dlatego ponieważ ten świat zaprogramowany jest w ten sposób że: gdyby radość była powszechna i nie ma swojego bieguna stała by się po pewnym czasie  „normalna” .Gdyby radość nie miała swojego bieguna była by nierozpoznawalna .

Więc jak umysł żyjący w świecie dualnym w którym aby istniało dobro musi istnieć zło może cokolwiek powiedzieć o tym co jest pełną, całością , absolutem,  używając do tego ograniczony słów lub obrazów. Świat wiecznych przeciwieństw próbuje opisać coś co jest ponad przeciwieństwami .Próbuje nadać temu kształt mechanizm i wizerunek. dlatego opisanie słowami boga jest nie możliwe . Natomiast  Każdy kształt schemat i wizerunek który opisuje Prawdziwego  Boga nie istnieje gdyż jest zwykłym postrzeganiem przez umysł człowieka który nie może wymyślić niczego innego poza tym co widzi . Dlatego każdy wizerunek i opis Boga opisuje fałszywego boga tego świata tworząc przez to fałszywy myślokształt o bogu.

W takim razie ktoś może zapytać : jak poznać Boga?

Boga można poznać tylko przez wewnętrzne odczucie i zrozumienie czym bóg nie jest. Związane jest to również tzw Ego.W Momocie gdy roztapiasz swoje ego. Czyli twór  który bardzo często tworzy życie ludzi i pryzmat.jpgnim steruje. Gdy roztopienie ego staje się faktem wówczas powstaje przestrzeń , wewnętrzny spokój i harmonia która sprawia że czuje się wewnętrzne połączenie z czymś nie do opisania , można to nazwać jednością bądź namiastką Boga . Wtedy człowiek czuje że jest w tym świecie natomiast nie jest z tego świata zaczyna dostrzegać pewne mechanizmy które dzieją się wokół nas , przestajemy się identyfikować z myślami , emocjami , zdarzeniami , krajami, organizacjami, ruchami społecznymi, sytuacjami itd jesteśmy wewnętrznie w pełnej harmonii, żadna rzecz z świata zewnętrznego nie jest w stanie wpłynąć na stan wewnętrzny gdyż w środku już nie istnieje ego. A w powstałej pustce zaczyna istnieć przestrzeń wewnętrzny spokój i harmonia.

Zaczyna się wtedy odczuwać że wszystkie myśli które istnieją przejawiają się w powstałej przestrzeni. Przestrzeni , która powstała po roztopieniu ego. Dlatego przestajemy identyfikować się z myślami i emocjami oraz sytuacjami ponieważ czujemy że jesteśmy przestrzenią w której się to przejawia, wówczas świat zaczyna wyglądać zupełnie inaczej. Świat  i życie przestaje się nam przydarzać a przez to zaczynamy celebrować każdą chwile i akceptować ją taką jaką jest, zaczynamy być w pełni tu i teraz. W takim stanie jesteśmy w stanie poczuć cząstkę Boga , cząstkę Boga w Nas.

Wówczas wiemy że nie ma sensu nadawać temu ani imienia ani kształtu ani atrybutu. Wówczas zdamy sobie sprawę że każde słowo wypowiedziane na ten temat Prawdziwego Boga nie odda niczego absolutnie niczego gdyż każde słowo automatycznie u różnych ludzi kotwiczy różne schematy myślowe więc każdy człowiek może inaczej zinterpretować te same słowa. Dlatego istnieje tak dużo odłamów religijnych gdyż różne osoby zinterpretowały w różny sposób słowa używając do tego umysłu ludzkiego a tak naprawdę interpretacja boga staje się ich wyobrażeniem. Wystarczy dodać do tego szczyptę ego które zawsze  chce być w centrum ,chce być ważne , chce aby wiele osób w ten sam osób interpretowały rzeczywistość a wyłoni się kolejna interpretacja boga tego świata.

Natomiast w żadnym stopniu nie przybliży to nikogo do Prawdziwego Boga a raczej oddali. Tym więcej ludzi próbuje się przekonać do swojej idei tym bardziej oddala się od Boga gdyż tym bardziej umacnia się ego.

Aby przybliżyć się do boga należy roztopić ego i zanurzyć się w byciu i odczuwaniu bez interpretacji i ocesecretniania rzeczywistości. Przez to powstaje  spokój, harmonia i wewnętrzną przestrzeń.Dlatego Boga można odczuć. Można odczuć cząstkę  Boga w nas samych (cząstkę która nie ma nic wspólnego z człowiekiem gdyż nie jest z tego świata). MY jesteśmy cząstką Boga jak i również Bóg jest w nas.” A najbliżej interpretacji dotyczącej Boga i tak zawsze pozostanie Cisza

Meriddis.pl

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *