Pułapki „duchowego” materializmu- uwierz w ducha, lecz uważaj na to w co wierzysz!

Dlaczego straszy? Czy istnieją duchy? – Jest to zjawisko gdzie każdy podświadomie wie, że coś takiego jak duchy czy zjawy istnieje. Wiemy że jest możliwe, iż w jakimś domu straszy, bądź występuje tzw. „zła energia”, natomiast często nie wiemy skąd pochodzi. Nie ma zbyt dużo źródeł, z których wprost można się czegoś dowiedzieć na ten temat. Tak więc- jak ze wszystkim -istnieje wiele możliwości występowania takich istot, różne jest też źródło ich pochodzenia.

Na wstępie trzeba jednak jasno powiedzieć, że człowiek po śmierci ma mnóstwo możliwości wyborów, dokąd może „powędrować” po śmierci. Tak więc jeśli dana osoba jest bardzo lost5przywiązana do tego świata, ma mnóstwo ziemskich pragnień i dodatkowo głęboko wyryła w sobie prawdę mówiącą, że poza światem materii i życiem ludzkim nie istnieje nic, to dana osoba wierzy tylko w świat materialny przywiązuje się do niego i uznaje go za jedyną rzeczywistość. Często takie osoby po śmierci nie przechodzą za tzw. kurtynę śmierci i pozostają tu na ziemi. Widzą ten świat dokładnie tak jak my: widzą ludzi, odczuwają emocje itd. Chcą żyć tak jak żyli dotychczas. Natomiast po jakimś „czasie” zdają sobie sprawę z tego nikt ich nie widzi, wszyscy ich ignorują oraz że są niewidoczni dla „normalnych ludzi”. Ciekawie ten aspekt został przedstawiony w filmie Szósty zmysł”(1999r.). W takich sytuacjach istoty różnie reagują: często zaczynają się frustrować i starają się za wszelką cenę manifestować. Wtedy to właśnie, gdy jest cicho i ciemno i wszyscy kładą się spać, kiedy zmysły są wyczulone, taka „zjawa, duch” może starać się objawić komuś poprzez robienie hałasu.

Często jest tak że rodzina po śmierci bliskiej osoby odziedzicza w spadku mieszkanie , sprzedaje je lostkomuś innemu bądź wynajmuje. Natomiast dawny człowiek, który wczesnej żył w tym miejscu i po śmierci nie odszedł za kurtynę śmierci, wraca do swojego starego domu i w nim stara się żyć. W momencie gdy obce osoby zaczynają tam przebywać za wszelką cenę stara się je stamtąd wygonić , bo przecież to miejsce uznawał za swoje mieszkanie. Stąd właśnie wynikają częste problemy typu że np. dziadek lub babcia straszy, bądź wprowadzamy się do nowego domu, a stary lokator który nie przeszedł za kutynę śmierci nadal tam przebywa. W takich przypadkach właśnie biorą swoje źródło przeróżne egzorcyzmy i rytuały, mające na celu odprowadzić duszę za zasłonę śmierci.

Tak naprawdę nie jest to aż takie skomplikowane, ponieważ wystarczy wyrazić intencje komunikacji z daną duszą, która może odbierać wszystkie nasze myśli. W takiej sytuacji mamy możliwość zakomunikować jej, że jest inny świat i że w tym momencie już nie może funkcjonować na płaszczyźnie ziemskiej i pora odejść z tego świata. Można również wezwać pomocnika duchowego swojego lub osoby zmarłej i to również może uzdrowić daną sytuacje. Oczywiście są również bardziej skomplikowane przypadki które wymagają fachowców z tej dziedziny.

 Inną formą duchów, zjaw, demonów, mogą być tak samo jak poprzednio ludzie którzy nie przeszli za kurtynę śmierci wiedzą że są duchami i zjawami nie chcą opuścić tego świata i starają się do niego przystosować za wszelką cenę, zdobywając energię potrzebną do funkcjonowania. Mogą jąghost parasite zdobyć przebywając w miejscach, w których wytwarza się dużo tzw. „ciężkich energii”, dużo emocji takich jak strach, nienawiść, cierpienie…. Często osoby „widzące” mogą zobaczyć w wielkich skupiskach istoty które nie przeszły za kurtynę śmierci i starają się funkcjonować w ramach naszego świata. Są to miejsca w których występują duże skupiska ludzi np. stadiony piłkarskie, gdzie tabuny ludzi krzyczą, emocjonują się, obrażą drużynę przeciwną. Często mogą być to rytuały religijne – szczególnie takie gdzie ludzie modlą się w smutku, uważają że są grzeszni, gdzie panuje atmosfera winy. Istoty takie w prosty sposób mogą się doenergetyzować w powyższych miejscach. Mają również możliwość podpinania się i czerpania energii od istot, które aktualnie żyją w ciałach ludzkich. Nie do wszystkich osób te istoty mają dostęp. Otwiera się on w momencie, gdy żyjący człowiek jest osłabiony (np. gdy ciało jest przeziębione), lub żyjemy w ciągłym stresie. W wyżej wspomnianych monetach istota, która nie przeszła za kurtynę śmierci, zaczyna czerpać energię „podłączając się” do takich osłabionych jednostek. Natomiast takie istoty najbardziej pragną poczuć ciało ludzkie i przejąć kontrolę nad jego aktualnym właścicielem. Stąd tak wiele słyszy się o opętaniach. Wówczas zjawa, duch (który kiedyś był człowiekiem) przejmuje kontrolę chwilową, bądź rzadziej – kontrolę całkowitą nad upatrzonym ciałem. To są już bardziej skomplikowane przypadki. W tym miejscu polecam książkę Wandy Prądnickiej Kołowrót życia”, w której są opisane autentyczne przypadki i rozwiązania umożliwiające ich uzdrowienie.

Istnieją również byty stworzone przez ludzkie myślokształty. Przeanalizujmy przykład takiej postaci jak „diabeł”. Został on stworzony przez ludzi -a raczej przez kapłanów, którzy chcąc aby ludzie devilrealizowali wyznaczone dogmaty mieli element strachu, który jasno opisywał co się stanie gdy nie będzie się posłusznym „PANU”. Stworzono nazwę i wymyślono przeróżne opisy, straszne wizje i koncepcje na temat diabła. Wówczas, gdy ktoś zaczyna mówić, myśleć i bać się takiej istoty, wówczas czy tego chce czy nie, oddaje on energię takiemu bytowi. Ów byt, który został stworzony w umyśle człowieka w pewnym momencie może stać się inteligentnym, odrębnym bytem z świadomością siebie. I takim właśnie bytem stał się słynny diabeł. Zostaje on zasilany tylko energiami ciężkimi typu strach. Więc skoro jest zasilany tylko takimi formami energii, to jaka ma być jego ekspresja? Oczywiście warto tu dodać, że taka istota w pewnym momencie- gdy jest odpowiednio „podładowana” myślami i emocjami ludzi, może mieć ogromną siłę. Staje się potężna i ma nawet możliwość objawienia się w sferze materii.

Watro tutaj wspomnieć o tym, że wszelakie formy myślokszałtów znajdują się w strefie odbić. Więc jeśli odpowiednio wierzymy w jakąś historyjkę, którą ktoś wymyślił w ziemskim świecie, możemy tam znaleźć jej odpowiednik i nawet go doświadczyć- choćby miało być to „pójście do piekła”. Natomiast będzie to iluzoryczne piekło, stworzone przez ludzi żyjących na ziemi ,które ma swoje odzwierciedlenie w strefie odbić, czyli za kurtyną śmierci. Jak widzimy, mogą zaistnieć przeróżne scenariusze które zależą od tego w co aktualnie uwierzyliśmy. To tak jak w tym tym kawale :

Trafia do „piekła” człowiek i spotyka diabła. Diabeł zaczyna go oprowadzać po piekle pokazując mu w jednej Sali wiecznie trwającą imprezę, w innej ludzi grillujących i pijących alkohol, gdzie indziej sala bilardowa, papierosy, gdzie indziej panienki i zabawa. Nagle przechodzą obok Sali gdzie widać człowieka który tapla się w czarnej śmierdzącej smole, ledwo oddycha, z trudem bierze kolejne wdech powietrza, obok przypalają drugiego ogniem a innego gotują w kotle. Mężczyzna się pyta:devil frankie

-A co to za miejsce?                    

Diabeł odpowiada:

-Jak to co? to Piekło kościoła katolickiego! 

Jakieś ziarnko prawdy jest w tym kawale. Natomiast wniosek rodzi się jeden jeden: trzeba uważać na to w co się „wierzy” . Więc pada pytanie, czy diabeł istnieje czy nie istnieje. Odpowiedź jest że istnieje i nie istnieje. Diabeł istnieje tak samo jak wielka, wysoka różowa żyrafa z czarnymi kropkami która w tej chwili powstała w naszych umysłach. Więc tak samo należy zadać sobie pytanie, czy ta żyrafa istnieje czy nie istnieje ? Dokładnie tak samo powstał wizerunek diabła, tyle że został on tak bardzo doenergetyzowany przez myślokształty, emocje i wyobrażenia ludzkie, że stał się świadomą formą istnienia.

devil vs jesus

Jest również inny aspekt tego samego zagadnienia. Mamy również taką postać jak Jezus Chrystus, który faktycznie istniał i wykonał niewiarygodną pracę dla świata. Był on niesamowitym mistykiem, nauczycielem duchowym, który to pokazał jedną z dróg którą można podążać aby wyswobodzić się z tego świata. Natomiast wykorzystując bazę autentycznego człowieka stworzono wiele Religi, w których jest on czołowym reprezentantem. Stworzono różne wyobrażenia, zmieniono wiele historii z udziałem Jezusa Chrystusa na korzyść swojego wyznania, aby realizować różne cele. Fakt jest taki, że pierwotne chrześcijaństwo dawało ludziom zrozumienie, wolność, możliwość odczucia, prawdziwą naukę dającą realną wolność i swobodę. Natomiast Kościół- jak każda organizacja stworzona przez człowiek- w pewnym momencie zamieniła się w swoje przeciwieństwojesus real i zaczęła wykorzystywać wizerunek Jezusa w innych celach. Powstało mnóstwo fałszywych historii, wyobrażeń i niedorzeczności. Powstał wizerunek Jezusa do którego trzeba się modlić, błagać o zbawienie bądź łaskę itd. Powstały konstrukt nie ma nic wspólnego z rzeczywistą jego istotą. Tak więc z biegiem lat pozostało tylko odbicie prawdziwego Jezusa Chrystusa i w tej chwili możemy zauważyć mnóstwo fałszywych jego odbić, nie mających nic wspólnego z prawdą. W momencie powstania ich niezliczonych ilości, powstały ich analogiczne odpowiedniki o w strefie odbić. Wysyłając modły i modlitwy ludzie modlą się w większości do fałszywego wizerunku Jezusa doenergetyzowując coraz bardziej powiększający się fałszywy byt. Do takiego wizerunku przypinają się istoty ze strefy odbić. Często mogą być to stworzone tam hierarchie religijne, które czerpią z tego energie, aby nie wcielać się ponownie na ziemię tylko pozostać w strefie odbić, myśląc że jest to właśnie prawdziwy świat.

Natomiast prawdziwy/pierwotny świat nie występuje ani na ziemi ani w iluzorycznej strefie odbić. Pierwotne nasze istnienie nie jest do pojęcia przez umysł nie jest do opisania słowami. A jeśli ktoś spróbuje opisać ten świat, wówczas dokładne wyobrażenie znajdzie swoje miejsce w iluzorycznej strefie odbić. Dlatego świat, pierwotny świat z którego pochodzimy, z którego pochodzi nasza Prawdziwa Istota, świat świadomości boskiej jest to świat, który możemy tylko i wyłącznie odczuć głębią naszej prawdziwej istoty i to właśnie tym odczuciem możemy przerwać wieczny krąg niezliczonej ilości wcieleń kręgu samsary.

gata to pradise 2

Be Sociable, Share!

4 Comments

 1. Wierutna bzdura! Bóg istnieje i diabeł równiez!
  Jezus jest Bogiem, a nie tylko nauczycielem jak tu piszesz.

  Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych – osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami – do zbawienia. (Rz 10,9-10)

  Wiadomość jaką ma Bóg dla ciebie, jest najlepsza z tych, jaką możemy usłyszeć. Brzmi ona: Jesteś stworzony na wymiar Boga, jesteś wielki wielkością Boga. Jesteś chcianym i upragnionym dzieckiem Boga. To jest twoja wielka i niesamowita godność. I nawet wtedy gdy Bóg odsłaniając swe serce przed człowiekiem słyszy od niego „nie chcę twojej miłości”, „nie potrzebuję cię”, „poradzę sobie sam”. Nawet wtedy Bóg nie przestaje kochać i dlatego posyła swojego Syna, aby już grzech nie panował nad jego dzieckiem, aby wyzwolić dziecko z kajdan grzechu. Bóg umiera za człowieka! Czyn ten zbawia nas, tzn. daje nam życie, przywraca przyjaźń z Ojcem. Z tej śmierci paradoksalnie rodzi się dla nas życie i szansa, na to że Jezus wkroczy w moje życie i zmieni, przyniesie uzdrowienie, zaleczenie rany. Takie są wspaniałe obietnice Boże względem każdego człowieka. Ale co mam zrobić, aby tego doświadczyć, co mam zrobić, aby te Boże obietnice stały się moją codziennością, moją rzeczywistością??? Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych – osiągniesz zbawieniem. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej do zbawienia. (Rz 10, 9-10) Odpowiedź jest prosta, tym co pozwala, aby Boża rzeczywistość stała się moją rzeczywistością jest WIARA.

  A czym jest wiara? Co to znaczy wierzyć? Wiara jest łaską, którą otrzymujesz Boga, ale wiara to także decyzja twojego serca, które mówi, tak, wierzę, że Bóg mnie kocha. Tak, wierzę, że moje życie może się zmienić. Tak, wierzę, że Bóg może przywrócić życie wszędzie tam, gdzie panuje w moim życiu śmierć. Wiara to odpowiedź jaką dajesz Bogu, odpowiedź w oblubieńczym dialogu, gdzie rozmawiasz ty i Bóg. W wolności dajesz mu odpowiedź. On na początku stworzył człowieka i zostawił go własnej mocy rozstrzygania (…) Położył przed tobą ogień i wodę, co zechcesz, po to wyciągniesz rękę. Przed ludźmi życie i śmierć, co ci się spodoba to będzie ci dane. (Syr 15, 14.16-17)Bóg czeka na twoją odpowiedź na twoje tak lub nie i warto pamiętać, że nie dawanie Bogu odpowiedzi, życie tak jakby Go nie było też jest swoistą odpowiedzią. Twoje tak dla Jezusa to odpowiedź naznaczona przygodą i ryzykiem bo wiara jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzecz, których nie widzimy. (Hbr 11, 1)

  A więc choć nie widzisz, choć nie możesz dotknąć, to wiara ci mówi, bądź tego pewnym, nie wątp, że może coś oddzielić od miłości Boga, bo nie może. Pewna scena biblijna opisuje spotkanie niewidomego z Jezusem. Jezus pyta, co chcesz, abym ci uczynił. Wydaje się, że to oczywiste, że pragnieniem tego człowieka jest przejrzeć, zacząć widzieć. Bóg chce mu ofiarować nowe życie, wiąże się to z porzuceniem starego życia, zostawieniem za sobą tego życia, które było złe, ale jednak znane i w miarę bezpieczne. A tu mam rozpocząć nowe życie, widząc, jego życie od momentu uzdrowienia, od chwili powiedzenia, że wierzy, iż Jezus może sprawić, aby widział, ulegnie gruntownej zmianie. I Jezus od człowieka, który mówi wierzę, oczekuje bezwarunkowego przylgnięcia do Jego serca, zaufania i pewności, że Ten, któremu zaufałem jest wart tego. Dlatego potrzeba serca mężnego, które nie będzie się bało wstać z ciepłego fotela, nie będzie się lękało zrzucić ciepłych kapci i powiedzieć Jezu, chcę chodzić, chcę przylgnąć do Ciebie na zawsze i choć nie wiem, co dla mnie przygotowałeś, to wierzę, że jest to najlepsze, co mogło mnie spotkać. Wiem, że jestem bezpieczny w ramionach mojego Ojca. Jednak pamiętać należy o słowach św. Augustyna raz wybrawszy, ciągle wybierać muszę. Jeśli podejmiesz decyzję o trwaniu przy Bogu, to całe twoje życie, każdy dzień jest potwierdzaniem, bądź zaprzeczaniem tej decyzji. Każde twoje tak dla Jezusa, każde twoje stanięcie po jego stronie w codziennych wyborach to odpowiedź, jaka jest twoja wiara.

  Wiary nie można utożsamiać z emocjami. Bywa tak, że jeżeli modlitwa przychodzi nam z łatwością, rozważanie Słowa Boga rodzi w sercu radość i wydaje się, że czujemy Boga tuż obok nas to nasza wiara jest mocna i silna. Kiedy zaś przychodzi czas posuchy, wszystko wokół krzyczy, że Bóg wcale nie jest miłością, a w dodatku jeszcze Bóg zdaje się milczeć, to łatwo dochodzimy do wniosku, że nasza wiara jest nic nie warta. Ale jeżeli właśnie w takim czasie, w takich momentach, kiedy nie czujesz, że stoi On tuż obok ciebie, będziesz wracać do swoje decyzji, wyznając wiarę w Jego obecność, to tak jakbyś mówił samemu Bogu najpiękniejsze wyznanie miłości. Szatan lubi posługiwać się naszymi emocjami, aby nas odciągnąć od Boga, dlatego potrzeba szczególnej czujności i nie można pozwolić, aby nasza wiara przypominała sinusoidę, gdzie wiara zależy od emocji, które są właśnie naszym udziałem.

  Wiara jest przeżywana w każdych okolicznościach naszego życia i w ten sposób można w każdym momencie doświadczać zbawienia Jezusa i realizacji Jego obietnic w naszym życiu. Warto postępować w wierze krok po kroku. Pierwszy krok nie zaprowadzi nas do mety, ale nas do niej przybliży. Dlatego DZIŚ trzeba zrobić pierwszy krok w wierze.

  Nawrócenie

  NawrócenieWiara i nawrócenie są jak awers i rewers tej samej monety. Jedno nie istniej bez drugiego. Najbardziej konkretnym sposobem, w jaki wyraża się nasza wiara to nawrócenie. Jeżeli zapalisz świeczkę, to oświetli ona twą twarzy wyłącznie wtedy, kiedy zwrócisz się do niej twarzą, całym sobą. Aby doświadczyć zmiany trzeba odwrócić twarz ku Bogu, także tę mroczną i grzeszną jej część, aby Bóg mógł ją zalać światłem i przemienić. Wynikiem tego, że uwierzyłeś jest to, że odwracasz się od i zwracasz się ku. Odwracasz się od swojego grzesznego życia, egoizmu, braku przebaczenia, a zwracasz ku Bogu, aby żyć w Jego świetle.
  Decyzję o nawróceniu podejmuje się z jednej strony raz, a z drugiej wiele tysięcy razy. Raz się decydujesz, że chcesz żyć z Bogiem, związać z nim swoje życie, jednak nasza słabość powoduje odejścia, a wtedy znów trzeba wrócić w ramiona kochającego Ojca. Miłość tego Ojca jest miłością wymagającą, zazdrosną. Co to znaczy? Znaczy to, że jeżeli upadniesz to Bóg nie będzie dobrym wujciem, który powie nic się nie stało. Bóg raczej powie: kocham cię, wstań i nie grzesz więcej. Taka jest właśnie prawdziwa miłość, miłość, która chce cię ustrzec przed kolejnym zranieniem, która wymaga pracy nad sobą i wypłynięcia na głębie, a nie ślizgania się po płyciźnie duchowej.

  Miłość Boga jest zazdrosna. Bóg pragnie być Twoim jedynym Panem i Zbawicielem. Chce, aby nie było w Twoim sercu miejsc, spraw, sytuacji, relacji, ludzi, zranień, które nie należą do Niego, do których Go nie wpuszczasz z łaską życia, uzdrowienia. Dlatego potrzeba nam się nieustannie nawracać, poddawać kolejne rejony serca pod panowanie Boga, który jest Miłością. Nawrócenie to chwila i proces.

  Chwila decyzji i proces ciągłej pracy nad sobą. Kiedyś siostra zakonna, z którą miałam katechezę w trzeciej klasie szkoły podstawowej, powiedziała: im bliżej podchodzę do okna i światła, tym więcej plam widzę na swoim habicie. I tak jest z naszym nawracaniem się i przybliżaniem się do Boga. Im bliżej Niego będziemy tym więcej plam, niedoskonałości będziemy widzieć w sobie, ale nie będzie to powodować niezdrowych wyrzutów sumienia, a jedynie wielkie pragnienie tego być stawać się tak jak On i przylgnąć jeszcze mocniej do Jego kojącej miłości.

  Jeśli czujesz się poruszony wewnętrznie, spróbuj pomodlić się z całego serca. Oto przykład modlitwy:

  Oddanie życia JezusowiPanie Jezu, przychodzę do Ciebie wiedząc, że jestem grzeszny. Potrzebuję twojej przebaczającej i uzdrawiającej miłości. Wierzę, że Ojciec w swojej wielkiej miłości posłał Ciebie, Jezu, abyś umarł na krzyżu dla odkupienia moich grzechów. Wyrzekam się całego przywiązania do nich. Proszę Cię Panie Jezu , abyś wszedł do mojego życia jako mój osobisty Pan i Zbawiciel. Weź w posiadanie moje serce. Amen.

  Świadectwo Maćka

  Wiara była i jest dla mnie czymś naturalnym, ale był też okres mojego życia, który pokazał mi, że wiara to nie tylko moje przekonanie i to co jest we mnie, „w środku”. W pewnym momencie dopuściłem się grzechu świętokradzkiej Spowiedzi świętej, który starannie wypierałem ze swojej świadomości. Oczywiście udawałem, że wszystko jest dobrze, przystępowałem niegodnie do Komunii Świętej(!). Trwało to długo, około 3 lat. Moja wiara nie rozwijała się, modlitwa, uczestnictwo w Eucharystii stawały się tylko formalnością… Jezus jednak ze mnie nie zrezygnował, pozwolił mi uwierzyć, że to On mnie spowiada, chce rozmawiać osobiście ze mną. w momencie kiedy Bóg dał mi łaskę nawrócenia, dał mi też łaskę wiary, która pozwala mi iść na co dzień pod prąd… razem z Nim.
  Maciek (student medycyny, wiosna 2008)

 2. Poza tym ta rycina na ktorej Bog siłuje sie z diabłem tez jest błędna. Bog jest Stwórca wszelkiego stworzenia w niebie i na ziemi i to On jest Potegą, przed ktora drza piekielne stworzenia. Bog nie musi sie z nikim siłowac by wygrac!

 3. Bardzo dziękuje za obszerne wpisy. Bardzo dobrze że w tym miejscu pojawiła się inna perspektywa spojrzenia na świat.

  Dokładnie jest tak jak zostało napisane
  „Wiara była i jest dla mnie czymś naturalnym, ale był też okres mojego życia, który pokazał mi, że wiara to nie tylko moje przekonanie i to co jest we mnie, „w środku”.

  Wiarę jest w naszym środku -wnętrzu. Każdy z nas może ją odczuć. Najważniejsze jest abyśmy potrafili naszą „Wiarę” spożytkować w naszym codziennym życiu . Aby „dobro stało się nasza religią”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *