FILMY Z PRZESŁANIEM cz. 2

Przedstawiam poniżej 2 cześć filmów z przesłaniem

Chciałbym zaznaczyć że filmy nie mają przesłania religijnego. Charakter przesłania w owym znaczeniu jest to wewnętrzne zrozumienie, doświadczenie, coś co może mieć wpływ na poszerzenia naszych horyzontów i docelowo wpłynąć na nasze myśli, emocje, działania.

Celem oglądania filmów nie powinno być zabicie wolnego czasu.Często właśnie filmy służą do tego aby zatkać tę lukę i nie mieć przestrzeni na refleksję nad sobą, zmianami, i sensem życiem. Samo zastanawianie się nad sobą i naszym postępowaniem jest często bolesne ,gdyż dostrzegamy w sobie nasze niedoskonałości, jednak jednocześnie budujące , gdyż możemy tworzyć lepszą wersje nas samych. Dlatego zachęcam aby oglądać filmy z myślą o tym ,aby wyciągnąć z nich wnioski dla siebie i aby używać je jako materiału do retrospektywnej myśli nad samym sobą.

 

Co do niektórych zamieszczę komentarze. Proszę was abyście również napisali listę waszych ulubionych filmów z przesłaniem..

Pierwsze pięć filmów jest według mnie najciekawszych . Następne zostaną wstawione w losowej kolejności.

 

Na samym szczycie 2 filmy dokumentalne

Human 2015 – Czy myślicie że macie w życiu problemy? Dzięki temu filmowi dokumentalnemu możemy odczuć i zrozumieć że  tak naprawdę ich nie mamy.  Możemy zrozumieć i  docenić co jest dla nas naprawdę ważne oraz zacząć doceniać każde najmniejsze szczęście, każdą najkrótszą chwilę, oraz wszystko co tak naprawdę posiadamy. Często żyjąc w pełnym dostatku z napompowaną wizją świata przedstawioną nam przez  Hollywood  zachowujemy się jak rozkapryszone dzieci, które jeszcze nie otrzymały swojej zabawki… Często nie widzimy jak cudowne posiadamy życie i jak piękne chwile przeżyliśmy i przeżywamy. Posiadamy tak wiele… a jesteśmy tak nieszczęśliwi. To jest właśnie choroba naszego umysłu. Trzeba z tym skończyć i zająć się prawdziwym szczęśliwym głębokim życiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Cowspiracy 2015- wiem że filmy dokumentalne wskazujące na zmiany klimatyczne i efekt cieplarniany oraz spisek na skale globalną należą do najciekawszych. Ten film wybrałem dlatego ponieważ wskazuje na główny powód z tym związany. Powód ten może wydać się nam naprawdę abstrakcyjny natomiast prawdziwy. Zmiana świata rozpoczyna się od nas samych a nasza dieta może mieć wpływ na środowisko i naszą planetę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wielkie piękno 2013 – Film abstrakcyjny podobny do filmu „Młodość”. Film, po którym możemy mieć wrażenie że życie nie ma sensu. I dokładnie to jest najciekawsze w tym filmie. Prawdziwego szczęście nie da się odnaleźć w życiu oraz poza nim. Jest ono niewidoczne. Trzeba znaleść sposób aby jest w sobie pielęgnować.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Interstellar 2015 – Pojęcie czasu,  więcej niż w 4 wymiarach, głębia nieznanego.

 

 

 

 

 

 

 

 

Gandhi 1982-Człowiek, który żyje własnymi wartościami. Jak by wyglądało nasze życie gdybyśmy żyli tym co jest dla nas naprawdę ważne ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Młodość 2015- jak na życie patrzą osoby w sędziwym wieku, które wydawało by się osiągneły już wszystko ? Jeżeli to zrozumiemy możemy podczas naszego życia uświadomić sobie co jest tak naprawdę ważne. Film pełen absurdów natomiast da się zauważyć w nim prawdziwą głębię.

 

 

 

 

 

 

 

 

Capitan Fantastic – Jaką drogę wybrać w naszym realnym życiu ? Czy da się kroczyć drogą bliską naturze w oddaleniu od ogłupiających nas mediów, systemu edukacji  i perswazyjnych środków komunikacji?

 

 

 

 

 

 

Dzika droga 2014- Film podobny do” Into the wild ” z tą różnica że głównym bohaterem jest kobieta. Film wskazuje swoiste katharsis emocjonalne .Kobieta poprzez drogę i wędrówkę oczyszcza się z emocji, które zaczęły rządzić jej życiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niepamięć (oblivion) 2015

 

 

 

 

 

 

 

 

Wystarczy być 1979 (Being There)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dwie ciekawe  Bajki:

Mały książek 2015r.

 

 

 

 

 

 

W głowie się nie mieści. 2015r.- Bajaka w dość ciekawy sposób obrazuje w jaki sposób działają emocje. Generalnie bajka wskazuje antropomorfizm poszczególnych emocji działających jako odrębne byty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transhumanizm

Filmy o sztucznej inteligencji i umyśle połączonym ze wszystkimi danymi znajdującymi się w internecie. Należy wskazać że twórcy tego filmu promują nowy rodzaj ruchu intelektualno, kulturowego, społecznego, politycznego zwanego transhumanizmem. Transhumanizm wskazuje na możliwość i potrzebę (natomiast nie konieczność) wykorzystania nauki i techniki w połączeniu z neurotechnologią, biotechnologią, nanotechnologią do „przezwyciężenia ograniczeń” człowieka. Generalnie świat zmierza to do tego aby połączyć człowieka z oprogramowaniem. Komentarz tego zjawiska pozostawiam każdemu z was.

 

Transcendencja 2014-Czy w „ciele” maszyny mogą zrodzić się emocje i chęć do do samodecydowania i wolnej woli ?

 

 

 

 

 

 

 

 

Her 2013 – Film o sztucznej inteligencji. czy w „ciele” maszyny mogą zrodzić się emocje i chęć do do samodecydowania i wolnej woli ?

 

 

 

 

 

 

 

 

Chappie 2015-Czy w „ciele” maszyny mogą zrodzić się emocje i chęć do do samodecydowania i wolnej woli ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ex machina 2014 -czy w „ciele” maszyny mogą zrodzić się emocje i chęć do do samodecydowania i wolnej woli ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lucy- wynik poszerzających się zdolności mózgu tym razem nie następuje poprzez połączenie z technologią tylko poprzez wpływ substancji zewnętrznej. Film można porównać do Jestem Bogiem filmu z 2011r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poniżej link do filmu dokumentalnego dotyczącego transhumanizmu.

Meriddis

 

 

 

 

 

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *