CZY JEDYNĄ STAŁĄ W TYM ŚWIECE JEST ZMIENNOŚĆ ?

Celem życie w tym świecie w czasach doczesnych może służyć dostrzeżeniu że jedną z dróg jest to  zintegrowane życia doczesnego ze stanem poznania w naszym wnętrzu. Innym celem Może być również zobaczeniem kim naprawdę jest człowiek i jak bardzo siebie okłamuje . Jak bardzo chce być widziany przez siebie jako fantazja rzeczywistości niż jako rzeczywistość.
Gdy człowiek zobaczy że nie jest w stanie opanować swoich myśli nawet przez minutę , nie jest w stanie opanować swoich schematowych emocji  i reaguje praktycznie zawsze tak samo , gdy zobaczy że tkwi w schematach stworzyonych przez rodzine , społeczeństwo i przez samego siebie zobaczy i uświadomi sobie
że jego życie coraz wyraźniej przybiera postać schematu i dąży do schematu.
Wówczas przychodzi czas  na odkrycie prawdy: Człowiek to imitacja maszyny.
  human_machine_by_mirellasantana-d4jps9l
Gdy się przyjrzymy dokładnie będziemy mogli dostrzec w  „sobie”  dokładnie taką maszynę , która oczywiście jest niczym innym jak tylko maską i imitacją która zakrywa nam prawdziwe widzenie tego świata , maska która sprawia że życie widzimy z perspektywy „ja” – czyli  perspektywy egocentrycznej.  
Droga którą kroczy kultura „zachodu” jest to zobaczenie wszystkich swoich prawdziwych masek , zintegrowanie ich w jedną maskę a następnie zdjęcie maski aby zacząć żyć prawdziwym życiem czyli Życie w tym świecie będąc nie z tego świata.  życie w którym perspektywa widzenia świata jest ponad egocentrycznym ja. Widzenie świta z punktu widzenia obserwatora „siebie” i świata jednocześnie. 
Coraz częściej celem ludzi staje się  dostrzeżenie tego kim jestem naprawdę. Coraz więcej osób odczuło jak bardzo ograniczony w swojej istocie jest świat dualny  przejawiający się jako życie na ziemi. Świat niestały ,świat którego największą cechą stałą jest zmienność.
Half_Human_Half_Robot_Eyeball_by_Eye_Creator
Jedyną stałą w tej rzeczywistości jest ZMIENNOŚĆ. Natomiast człowiek dąży do uporządkowania do uschematyzowania  , dąży do uszeregowania pojęć przez umył do poukładania życia , harmonii i szczęścia -jego dążenie jest wprost przeciwne do świata w którym żyje- Człowiek dąży do uschematyzowania świat dąży do entropii (nieuporządkowania)   
Być może życie człowieka powinno opierać się tylko na wielkiej zmianie by pokazać człowiekowi że jest jedyna stała na tym świcie istnieje w tej zmiennej…
SONY DSCSą ludzie którzy wiedza i odczuli  głęboko w ich wnętrzu że istnieje coś stałego ,coś niezmiennego coś wykraczającego poza ten świat wielkiej nieustannej zmiany. Coś co jest niedualne coś co jest poza osobowością, emocjami ,myślami oraz  ciałem fizycznym …. 
Be Sociable, Share!

2 Comments

  1. Blog powstał w odpowiedzi na pewne pytania , które rozwijane są w poszczególnionych artykułach .
    Na ten moment pytania się wyczerpały. Wówczas gdy powstaną nowe pytania od czytających blog powstaną nowe odpowiedzi i artykuły 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *